chinking بولیوی دانلود بانجی جامپینگ

chinking: بولیوی دانلود بانجی جامپینگ مرگ دختر جوان بانجی جامپینگ مرگبار بولیوی دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی احمدی‌نژاد در رویای صندلی سبز مجلس؟

به گزارش آفتاب یزد ؛ با همه غوغاهایی که به راه می اندازد، با همه بایکوت های خبری که این روزها از سوی دوستان سابق خود یعنی اصولگرایان شده است هست، با همه تقابل ه

احمدی‌نژاد در رویای صندلی سبز مجلس؟

احمدی نژاد در رویای صندلی سبز مجلس؟

عبارات مهم : ایران

منابع آگاه از تحرکات رییس جمهور سابق جهت حضور در انتخابات ۹۸ خبر می دهند.

به گزارش آفتاب یزد ؛ با همه غوغاهایی که به راه می اندازد، با همه بایکوت های خبری که این روزها از سوی دوستان سابق خود یعنی اصولگرایان شده است هست، با همه تقابل هایی که با بزرگ ترین شخصیت های سیاسی کشور صورت داده و با همه پرونده هایی که می گویند جهت وی مفتوح هست، هنوز هم خط و نشان کشیدنش جهت چپ و راست به پاست، سلفی گرفتنش با مردم کوچه و بازار به راه و لبخندهایش به دوربین ها مستدام …

احمدی‌نژاد در رویای صندلی سبز مجلس؟

این آخرهای هم که حسابی با علم به تاثیر شبکه های مجازی در آنجا فعال شده، توئیت هایش انگلیسی و به قولی بین المللی هست، کانال های تلگرامی و شبکه های اینستاگرامی منتسب به او هم تصاویرش را در این طرف و آن طرف مخابره می کنند. این چند روزه هم به خاص در ایام تاسوعا و عاشورا حسابی دوز امامزاده رفتن و سینه زنی اش در اماکن متفاوت پر ازدحام اوج گرفته بود، خلاصه اینکه احمدی نژاد همه کار می کند تا بگوید هنوز در حیات سیاسی کشور عزیزمان ایران نفس می کشد، قدم هایش را در همان مسیر قبلی استوار می پیماید و می تواند بار دیگر “مهرورز عدالت پرور” سال ۸۴ باشد.

سنت شکن!

محمود ولی عاشق غافلگیر کردن ایرانیان و سنت شکنی هایی در ساختار نظام نیز هست، از حرف هایش در مناظره ۸۸ گرفته تا نمایش فیلم های خاص در مجلس، از نامه نوشتن های ممتد به ترامپ و اوباما تا نام نویسی یکباره در انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری. از کارگردانی سناریوهایی که در آن حمید بقایی بازیگر نقش اول است تا سکانس هایی که خود رو در رو دوربین رسانه های اینترنتی یا نشست های خبری این چنینی، حضور دارد و به اصطلاح خود دست به افشاگری و شاید هم اتهام زنی می زند.

به گزارش آفتاب یزد ؛ با همه غوغاهایی که به راه می اندازد، با همه بایکوت های خبری که این روزها از سوی دوستان سابق خود یعنی اصولگرایان شده است هست، با همه تقابل ه

با این حال هنوز هم عنوان احمدی نژاد سوژه جذابی است جهت خیلی ها. بخصوص اگر بشنویم صورت ای که در انتخابات ۹۶- بنابه دلایلی که همه می دانیم – ردصلاحیت شده است است حالا دورخیز کرده جهت سال ۹۸ و انتخابات مجلس یازدهم. شاید جهت خیلی ها عجیب باشد ولی … جهت احمدی نژاد اصلا چیز عجیبی نیست؛ حتی نامزدی او جهت پارلمان یازدهم، آن هم از شهر مادرزادی اش گرمسار.

مجلس

پیش تر از این اما، عنوان ورود مدیر دولت نهم و دهم به پارلمان کشور عزیزمان ایران در سال ۹۴، شکل جدی به خود گرفته بود. بسیاری اعتقاد بودند احمدی نژاد که دوره ریاست جمهوری اش تمام شده است قرار است جهت انتخابات مجلس ۹۴ کاندیدا شود؛ آن هم به دو دلیل. نخست اینکه هنوز مانایی اش را در قلب مردم به اثبات برساند و دوم اینکه به اصولگرایان و لیست ارزش در آن انتخابات دهن کجی کند.

احمدی‌نژاد در رویای صندلی سبز مجلس؟

احمدی نژاد از منتقدین جدی لیست انتخاباتی اصولگرایان در انتخابات ۹۴ بود به طوری که از او در همان موقع و پیش از انتخابات نقل شد که کاندیداهای درجه ۳ لیست اصلاح طلبان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز رای بیشتری از مشهورترین صورت هایلیست انتخاباتی اصولگرایان پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهند داشت. آینده نگری او اتفاقا درست هم از آب درآمد و لیست امید پایتخت کشور عزیزمان ایران تمام و کمال به مجلس رفت و از لیست اصولگرایان پایتخت کشور عزیزمان ایران یک نفر هم به پارلمان راه نیافت. احمدی نژاد ولی دست آخر نامزد مجلس دهم نشد. بعدها یارانش می گفتند مجلس جهت او کم است….

این را هم نباید فراموش کنیم که احمدی نژاد زمانی خود در پارلمان ایران، نمایندگان را به تحقیر و سخره می گرفت و یک وقت هایی هم آنجا را ترساندن به تسویه حساب شخصی می کرد.

به گزارش آفتاب یزد ؛ با همه غوغاهایی که به راه می اندازد، با همه بایکوت های خبری که این روزها از سوی دوستان سابق خود یعنی اصولگرایان شده است هست، با همه تقابل ه

اما با تمامی این احوال، آیا واقعا ممکن است احمدی نژاد در سال ۹۸، افق دوردست بازگشت به مدیر جمهوری را در نظر داشته باشد؟

جان دوباره محمود

احمدی نژاد این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که با ردصلاحیت در انتخابات ۹۶ یک مهره هر لحظه سوخته به شمار می آمد جانی دوباره گرفته هست. موضوعی که باعث شد دیگر نتوانیم او را به همین راحتی یک فرد تایید صلاحیت نشده جهت مجلس یازدهم آینده نگری کنیم.

احمدی‌نژاد در رویای صندلی سبز مجلس؟

چراغ سبز جوانفکر

بخصوص اینکه شنیده های آفتاب یزد خبر از تحرکاتی از سوی احمدی نژاد در شهرخود و همین طور تهران، جهت حضور در انتخابات دارد. البته ناگفته نماند که در کنار احمدی نژاد، نام غلامحسین الهام سخنگوی سابق شورای نگهبان نیز جهت مجلس آتی به میان آمده است.

جالب اینجاست که هنگامی که از علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه ای دولت احمدی نژاد راجع به کاندیداتوری مدیر دولت سابق در انتخابات ۹۸، می پرسیم از معدود دفعاتی است که اینگونه گمانه زنی ها را تکذیب نمی کند یا از جایگاه کوچک مجلس جهت احمدی نژاد حرفی نمی زند بلکه در عوض به آفتاب یزد می گوید:” اگر آقای احمدی نژادبخواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد با مردم آن را در میان خواهد گذاشت.”

اما سابقه احمدی نژاد بخصوص در انتخابات ۹۶ و حتی ۹۲ (کاندیداتوری مشایی)به گونه ای است که آنقدرها هم براق راجع به عضویت و کاندیداتوری حرف نمی زند و بعضا با نامزدی اش، مردم را شگفت زده و سردرگم می کند در حالیکه جوانفکر در این باره می گوید: ” آن موقع هم مردم از این تصمیم سردرگم نشدند!”

صحبت های جوانفکر چراغ سبزی به این مطلب است که ظاهرا پروژه کاندیداتوری احمدی نژاد جهت نمایندگی مجلس روی میز او و احمدی نژادی هاست.

تایید صلاحیت می شود؟

اما آیا واقعا احمدی نژاد می تواند از فیلتر شورای نگهبان جهت کاندیداتوری عبور کرده و تایید صلاحیت شود؟

این توصیه ای است که علاوه بر جوانفکر، از صادق زیباکلام استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح طلب که اصرار خاصی بر لیبرال بودن خود دارد هم پرسیدیم. زیباکلام در این باره می گوید:”هر شخصی را فقط و فقط رای مردم باید گزینش کند. بنابراین آقای احمدی نژاد باید هم در انتخابات ۹۸ مجلس شرکت کند و هم ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و تصمیم را باید به گزینش مردم گذاشت.”

بنابراین احمدی نژاد باید بتواند در انتخابات ۹۸ چه از گرمسار، سمنان یا پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت شرکت در انتخابات مجلس کاندیدا شود.”

تایید شود استقبال می کنم

محمود میرلوحی دیگر فعال سیاسی و عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز اگرچه بر این توصیه تاکید دارد که احمدی نژاد جهت هر لحظه تمام شده است است ولی راجع به رد صلاحیت شدن یا نشدن او می گوید:” من در دو انتخابات گذشته نیز از مطرح شدن نام او و آمدن وی به انتخابات استقبال کردم. او باید به انتخابات بیاید و تایید صلاحیت شود تا میزان رای او هم جهت جامعه و هم خودش مشخص شود.”

میرلوحی افزود:” احمدی نژاد می خواهد یک سرمایه اجتماعی مانند اصلاح طلبان باشد ولی سرمایه اجتماعی شدن دهه ها طول می کشد، یک سرمایه اجتماعی، نشستن کنار مردم را به حضور همیشگی در صحنه مسئولیت رسمی ترجیح می دهد ولی احمدی نژاد بدون این عقبه صرفا بر مبنای یکسری هیجانات رای جمع می کند.”

میرلوحی ادامه می دهد:” هرچند احمدی نژاد همانی است که زمانی انتخابات ارومیه و خوی و نقده به دست ایشان ابطال شد ولی صادقانه خواستار تایید او هستم. اساسا با رد صلاحیت هیچکس موافق نیستم.”

علی اکبر جوانفکر هم تلویحا به بایدی تایید صلاحیت احمدی نژاد درصورت کاندیداتوری جهت مجلس اشاره می کند و به ما می گوید:”حق همه کسانی که در خود ظرفیت کاندیداتوری را می بینند این است که تایید صلاحیت شوند مگر آنکه جرم یا خلافی کرده باشند که مانع تایید صلاحیت آنان شود.”

تخلفات و پرونده احمدی نژاد یعنی رد صلاحیت؟

جوانفکر این را که گفت به یاد تخلفات و پرونده هایی از احمدی نژاد افتادیم که از سوی بعضی مسئولین گفته می شود؛ پرونده هایی که همچنان بازاست! آیا این پرونده ها و تخلفات احمدی نژاد نشانه ای بر رد صلاحیت او در سال ۹۸ نیز هست؟ جوانفکر که معلوم بود از این اتهامات اصلا دل خوشی ندارد، در پاسخ اظهار می دارد:” آقای احمدی نژاد هیچ تخلفی نداشته و ندارد و مردم هم می دانند که این حرف هایی که گفته می شود هیچ پایه و اساسی در پی آن نیست!”

اما صادق زیباکلام راجع به پرونده احمدی نژاد و تاثیرش در عدم تایید او پاسخ می دهد:” این عنوان باید در یک محکمه علنی بررسی شود. باید اتهامات احتمالی او کاملا مشخص و محرز شود. “

کاندیداتوری از گرمسار یا تهران؟

اما آیا در صورت تایید صلاحیت احمدی نژاد، وی رای خواهد آورد و به مجلس راه می یابد؟ و اگر از گرمسار کاندیدا شود و نه تهران، امکان عدم توفیق او زیاد است یا رای آوری اش؟

برای پاسخ به این پرسش بد نیست به انتخابات مجلس نهم باز گردیم؛ موقعی که غلامرضا کاتب در رقابتی تنگاتنگ و نفس گیر با پروین احمدی نژاد خواهر مدیر دولت سابق، به مجلس راه یافت. در این عنوان دو تحلیل وجود داشت یکی آنکه شکست خواهر احمدی نژاد در گرمسار از یک کاندیدای دیگر به معنای مقبولیت پایین احمدی نژاد است و تحلیل دوم این که رای نزدیک و دوم شدن خواهر احمدی نژاد در آن وقت نسبت به کاتب بیانگر میزان بالای محبوبیت احمدی نژاد نزد همشهریانش آن هم در سال ۹۰ یعنی اوج منفوریت و عقب گرد هواداران احمدی نژاد از اوست.

علیرغم این مسئله، محمود میرلوحی راجع به میزان رای آوری احمدی نژاد و اینکه او در پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد شانس پیروزی دارد تا شهر خود، می گوید:” اساسا احمدی نژاد بر مبنای ایجاد التهاب و هیجان در جامعه رای جمع می کند و نه عقبه خاص و مطمئن. ولی اعتقاد دارم او در گرمسار یا سمنان به عنوان شهر خودش غریب تر از پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهد بود. به عبارتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران شانس بیشتری خواهد داشت با این تفاوت که دیگر خبری از آن رنگین کمان دسته جات و گروه های سیاسی که زمانی تمام قد از او حمایت می کردند هم نیست.”

اما زیباکلام راجع به احتمال رای آوری محمود احمدی نژاد در انتخابات مجلس اعتقاد است که احمدی نژاد چه از پایتخت کشور عزیزمان ایران کاندیدا شود یا هر شهر دیگری، قطعا رای مورد نیاز جهت ورود به مجلس را خواهد آورد.

عملکرد احمدی نژاد

به فرض که احمدی نژاد وارد مجلس شود، او با ورودش به پارلمان چه عملکرد سیاسی ای خواهد داشت یا چه چشم اندازی از فعالیت های خود را به حقیقت می رساند؟ این پرسشی است که زیباکلام راجع به آن می گوید:” احمدی نژاد با توجه به روحیه ای که دارد چندان جهت مجلس کارایی نخواهد داشت آیا که اساسا مزاج او با کار دسته جمعی جور در نمی آید. او معمولا دستور می دهد و دیگران باید اطاعت کنند، در قوه مجریه این کار، عملی است ولی در قوه مقننه شدنی نیست.”

زیباکلام می افزاید “: رفتن احمدی نژاد به مجلس هیچ مشکلی جهت اصلاح طلبان و دموکراسی خواهان به وجود نمی آورد چون او کارایی نخواهد داشت. البته ممکن است او نطق های قبل از دستور آتشین داشته باشد و به عده ای حمله کند ولی او و گروهش ظرفیت اینکه لوایح دولت یا طرح های مجلس را به صحن بکشانند و آن را تایید یا رد کنند ندارند. حداکثر کار احمدی نژاد همان نطق های آتشین است که بعد از چند بار تکرار، از طعم و مزه می افتد بنابراین حضور او در مجلس مثمرثمر نخواهد بود.”

پیمودن راه ریاست جمهوری با نماینده شدن

اما مطمئنا محمود احمدی نژاد کسی نیست که هدفش تنها نمایندگی مجلس باشد و به آن قناعت کند، بعد در بعد پرده این نمایندگی چیست؟ ریاست مجلس یا مدیر جمهور شدن؟

هرچند میرلوحی در این باره می گوید احمدی نژاد فردی خود معیار است و استانداردهای نامعینی دارد، بنابراین نمی توان هدفش را مشخصا از کاندیداتوری جهت مجلس استدلال کرد.

اما زیباکلام در اینباره می گوید: مطمئنا ساختار مجلس به این معنا نیست که شما بعدها حتما مدیر جمهور می شوید. از طرفی احمدی نژاد جهت ریاست در میان سیاسیون چپ یا راست رای مدیر مجلس شدن را ندارد، ولی او می تواند یک فراکسیون کوچک راه اندازی کند که بتواند بعضی از نمایندگان و گروهی از طرفداران جبهه پایداری و آیت الله مصباح را باز هم به خود جذب کند.”

زیباکلام راجع به اینکه آیا نمایندگی مجلس سیاست خوبی جهت حرکت به سمت ریاست جمهوری هست، اظهار می دارد:” اگر واقعا احمدی نژاد می خواهد در سیاست کشور عزیزمان ایران بماند و در آینده باز هم به مدیر جمهور شدن بیندیشد، قطعا بخشی از آن راه را با نماینده شدن می پیماید.”

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | انتخابات | ایرانیان | رد صلاحیت | احمدی نژاد | احمدی نژاد | انتخابات مجلس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog